Zajac urobí megapárty v lese a pozve všetky zvieratá. Prišli všetci, len stonožka chýba. Zábava v plnom prúde, pomaly už aj končí, keď sa dovalí dovnútra stonožka a strašne nadáva:- Do riti, všetko som zmeškala! Ktorý idiot napísal na dvere "Dobre si utrite nohy!"?
Dedinský bál. - Mara, poď si zatancovať! - Nejdem, Jano. - Mara, poď tancovať, kúpim ti prstienok. - Nejdem. - Nerob drahoty, kúpim ti šatôčku. - Nejdem, vravela som. - Sto hrmených ti do duše, poď, lebo ti bohuotcuprisahám takú tresnem po papuli, že všetky zuby vypľuješ! - Keď ma tak pekne prosíš, tak teda idem.
Televízia vysiela posledný rozhodujúci zápas futbalovej ligy.
Hlava rodiny vzrušene pozerá na obrazovku, keď niekto zaklope.
- Dovolíte, aby som u vás sledoval zápas? - pýta sa sused.
- Pravdaže! Poďte ďalej. Pokazil sa vám televízor?
- Ale kdeže! V našom byte vypukol požiar a pre dym som nič nevidel.
Predavač, pokladníčka a ich šéf idú spoločne na obed Cestou nájdu starú lampu a keď ju začnú trieť, objaví sa džin: “Splním každému jedno želanie.” “Prvému mne, prvému mne, volajú predavač s pokladníčkou.” “Želajte si,” vyzve ich džin. “Chcel by som byť na Bahamách, riadiť rýchly športový čln a nemať žiadne starosti,” hovorí predavač. Puf – a predavač je preč. “Chcela by som sa opaľovať na Havaji so svojim milým, nechať si robiť masáž a pri ruke mať neustály prísun tequily.”, hovorí pokladníčka. Puf – a pokladníčka je preč. “Tak ste na rade, “, obráti sa džin na manažéra. “Chcem tých dvoch nazad skôr než skončí obedná prestávka,” hovorí manažér. Poučenie : Vždy nechajte svojho šéfa, nech hovorí prvý.
Sára leží na smrteľnej posteli, Dávid, jej manžel pri nej a ona mu hovorí.
- Musím sa ti s niečim priznať. Náš syn Izák nie je od teba.
- A od koho ho máš?
- Od starostu.
- Taký fešák a pretiahol takú škaredú babu, ako si ty?!
- Ja som mu za to zaplatila.
- A kde si na to vzala peniaze?
- Z tvojho konta.
- No tak potom nehovor, že nie je môj!
Leti vlada na vyjazdove zasadnutie do Kosic a niekde nad Tatrami lietadlo havaruje a spadne.
Za dva dni najde trosky lesnik a vsetkych, ktori v nich boli, pochova. Neskor pri vysetrovani nehody sa pyta vysetrovatel lesnika:
"A to boli naozaj vsetci mrtvi?!"
"Urcite ano, to viem naisto. Fico sice hovoril, ze on nie je, ale poznate ho klamara zasraneho..."