Bývajú dvaja kamoši na intráku. Jedného dňa vraví jeden druhému:
"Ty, počuj, nemohol by si dnes vypadnúť a prísť až ráno? Dnes totiž za mnou má prísť moja baba."
Na to ten druhý: "Samozrejme, no problém!"
Ráno sa ten druhý vracia na intrák, otvorí dvere do izby a vidí peknú spúšť: Celá izba je zaparená, okná zahmlené, prestieradlo prepotené a na posteli leží zničený kamarát.
A tak sa pýta: "Tak čo, dobre..?"
A ten prvý na to: "Desaťkrát!"
"A ona?"
"Neprišla..."
Príde muž domov a žena mu hovorí?
- V špajzi nám nefunguje lampa. Opravíš to?
A muž na to:
- Čo som ja elektrikár?
Na druhý deň príde muž domov. A žena mu hovorí:
- Netečie nám voda. Opravíš to?
A muž hovorí:
- A čo som ja inštalatér?
A na tretí deň príde muž domov a všetko opravené.
- Kto to opravil?
- Sused.
- A čo za to chcel?
A žena hovorí:
- Buď mu dám, alebo zaspievam.
- A čo, zaspievala si mu?
- A čo som ja speváčka?
Traja záhradkári sa medzi sebou vychvaľujú, kto vypestoval najväčšie jablko. Prvý vraví: "Moja dvojročná jabloň rodí jablká veľké ako lopta..."
"To nie sú veľké jablká" - hovorí mu druhý. "Moja jabloň má jablká veľké ako stolička."
"A s tým sa chválite?" - vraví tretí. "Ja mám ročnú jablonku a tá ma také plody, že keď som ich minule skladal na voz, z jedného jablka vyliezol červík a zožral mi koňa."
Zajíc jede kolem vožralýho medvěda na koloběžce a ten se ho ptá:
"Kde si na to vzal zajíci?"
"Nepiju, medvěde."
Druhý den jede zajíc na kole a medvěd zase:
"Kde si na to vzal zajíci?"
"Nepiju", říká zajic.
Další den jede medvěd v novém mercedesu.
Zajíc se ptá:
"Kde si na to vzal medvěde?"
A medvěd: "Vrátil jsem láhve!"
Dvaja Rómovia čakajú na pošte v rade na podporu. Keď prišiel rad na prvého, pani spoza okienka mu dáva lístok na podpis. Ten troma krížkmi podpisuje a spoza chrbta cez plece druhý Róm zo zvedavosti pozerá, štuchne ho a hovorí:- Dyk, ta som neznal, že sme rodzina, more!