Američan, Rus a Slovák súťažia, že kto prinúti mačku zjesť pikantnú horčicu.
Prvý je na rade Američan. Chytí mačku a palcom do nej natlačí horčicu.
- To je násilie! - protestuje Slovák.
Rus dá horčicu medzi kolieska klobásky a mačka to s chuťou zje.
- To je obyčajný podvod! - protestuje Slovák.
Keď je na rade, natrie mačke horčicou riť. Tá si z nej horčicu za sústavného mravčania a kvílenia vylíže.
- Vidíte! Dobrovoľne a s piesňou na perách!
Babička príde k doktorovi a ten jej hovorí:
- Máte choré srdce. Nechodievajte veľmi po schodoch. O rok sa mi príďte ukázať.
Babička o rok príde a pýta sa doktora:
- Pán doktor, už môžem chodiť po schodoch?
- Áno, babička, môžete.
- Chvalabohu, po odkvapovej rúre sa mi už liezť nechce.
Paní učitelka se ptá dětí:
> "Kdo mi vyjmenuje aspoň tři Shakespearova díla?"
> Hlásí se Pepíček a ač se paní učitelka bojí, že řekne nějakou sprosťárnu
> jako vždy, nezbude jí, než Pepíčka vyvolat.
> "Mnoho povyku pro nic, Sen noci svatojánské a Zkrocení zlé ženy."
> "Výborně Pepíčku, mile jsi mne překvapil. Jak si to prosím tě pamatuješ?"
> "Podle pánského přirození, paní učitelko."
> "Cože?"
> "Když je to 10 cm, tak je to Mnoho povyku pro nic. Když 15, tak je to Sen
> noci svatojanské a kdyz 20, tak Zkrocení zlé ženy."
> "A co když je to 30?" ptá se zvídavě učitelka.
> "To už není Shakespeare, paní učitelko. To je Neruda - Kam s ním?!
Doktor prohlíží novorozence a povídá: "To dítě je dost hubené. Čím jej krmíte?"
"No mateřským mlékem."
"Ukažte mi prosím prsa."
Doktor dlouze prohmatává pěkné poprsí držící ženě a pak povídá.
"Ale vždyť vy nemáte vůbec žádné mléko."
"A měla bych? Já jsem jeho teta...!"